×

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی میبایست تمام خصوصیات یک عکس حرفه‌ای را دربرگیرد و به مولفه‌های مهم دیگری نیز نیازمند است. هدف از عکاسی تنها معرفی کالا نیست بلکه تشویق و ترغیب مشتری به خرید و استفاده آن از محصول است. به بیان ساده‌تر عکس تبلیغاتی می‌بایست بیننده را به خرید کالا ترغیب کند٬ درست به مانند یک ‌تیزر‌! ‌اما‌ با‌ راه‌ و ‌روشی‌ متفاوت

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول می باشد ٬ در این شاخه از عکاسی، عکاس تا حد امکان سعی دارد تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود .
در تعریفی ساده عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را می‌توان برآیندی از تجهیزات و اندیشه دانست که در راستای هرچه بهتر و با کیفیت تر نشان دادن ابعاد، زوایا و خواص منحصر به فرد یک محصول تولیدی حرکت میکند.
در این شاخه از عکاسی، عکاس با شناخت خواص نور و انواع نورپردازی، کادربندی و ترکیب بندی تکنیک های عکاسی که تاثیر بسزایی در اثرگذاری عکس صنعتی دارند، سعی میکند با انتخاب بهترین و کاربردی ترین زاویه، محصول تولیدی را به بهترین کیفیت ارائه دهد، به گونه ای که ماهیت و بافت محصول به طور کامل نمایش داده شود تا علاوه بر کارایی، زیبایی تصویر نیز چشم نواز و ترغیب کننده باشد.
می توان گفت این نوع از عکاسی عصای دست طراحان گرافیک است. چرا که در هرگونه تبلیغات چاپی، رسانه ای و شبکه های اجتماعی، طراح نیازمند استفاده از عکس‌هایی باکیفیت است و بدین ترتیب عکاسی از هرگونه شرکت تولیدی یا خدماتی، خطوط تولید کارخانجات صنعتی، ارگان های دولتی، بخش های اقتصادی بازرگانی، سازمان های تبلیغاتی، مواد غذایی و خوراکی، طلا و جواهر و زیورآلات، آثار مهندسان، معماران، هنرمندان، خودرو سازان و … در حیطه این ژانر قرار میگیرند که هدف از عکاسی تنها معرفی کالا نیست بلکه تشویق و ترغیب ببینده به خرید و استفاده آن از محصول است.

CopyRight 2018